Тиждень знайомства
з творчістю
Юрія Новосільського

Як зрозуміти сучасну ікону? - відбувся 1-5 березня 2021 року

Сторінка Тижня містить найбільшу в українському інтернеті кількість матеріалів про Юрія Новосільського, зібраних в одному місці. Прогортайте її вниз і ви знайдете запис 4 лекцій з дискусіями, які відбулися у березні 2021 року (посилання знайдете, коли наведете на відповідну лекцію). Відео і текстові матеріали про Маесто і його творчість, каталоги його творів у PDF форматі польською мовою, тощо
Про ідею Тижня

ІІ Тиждень знайомства зі світом іконопису буде присвячений творчості непересічного іконописця-богослова Юрія Новосільського / Jerzego Nowosielskiego. Разом ми спробуємо зрозуміти сучасну ікону, яка може сильно вражати і видаватися неприйнятною широкому загалу вірних.

Юрій (Єжи) Новосільський (7.01.1923 – 21.02.2011), іконописець широкого діапазону, у спадщині якого “іконою” стає світський живопис, є одним з найвизначніших художників другої половини ХХ століття у Центрально-Східній Європі. Вихований в українсько-польській традиції, охрещений у Греко-Католицькій Церкві – у зрілому віці, наново віднайшовши віру, вибрав православ’я як “мову”, якою говорив з Богом і про Бога, і назавжди пов’язав свою долю з іконою. Його неповторний стиль формувався на перехресті традицій Заходу і Сходу: сюрреалізму, з яким зіткнувся у середовищі краківських авангардистів, та мистецтва ікони, яке пізнав під час річного перебування у Лаврі отців студитів під Львовом (1942-1943).

                                                                                                                                                                                      “Світло у пітьмі сяє” (Йо 1.5)

Сакральна творчість Новосільського сприймається неоднозначно. З одного боку, його ікони повні світла, яскравих кольорів, радості; видовжені фігури святих, мов свічки тягнуться до Бога… Але також у його сакральних творах дуже виразно представлені страждання, біль, темрява. Ключове питання: чи іконописець має на це право? Новосільський вважав, що має, і свої переконання від обґрунтовував за допомогою традиції ранньої Церкви. Цей начебто песимізм Новосільського базується на фразі Ісуса про «владу темряви» (Йо. 14.30) та євангелиста Йоана про те, що «цілий світ лежить у владі зла» (1 Йо 5.19). Він суголосний вченню сирійських отців – Ісаака та Єфрема, для яких християнство є не лише свідченням радості буття з Богом, але і тверезим прийняттям того факту, що у світі все ще сильна «влада темряви», від якої рятує лише Бог, і то через власне страждання. Тому, на переконання Новосільського, ікона мусить нести свічення про цю боротьбу, напругу і навіть певне роздвоєння. Ми ще не живемо у райському блаженстві, Царство небесне «посіяне» Христом у світі, але його плоди проявляються поволі, поступово і з болем. Християнський життєвий досвід сповнений падінь і підйомів, боротьби, подвигу, жертви і мучеництва. Іконописний образ, закорінений у таке сприйняття світу не може бути звичним і легким для сприйняття. Його присутність у парафіяльному храмі справді може спричиняти певні труднощі і ставити питання. Але, якщо цей твір з мистецької точки зору є шедевральним, а з богословської – глибоким і правдивим, то він дає нам нагоду глибше пізнати себе, світ і Бога. Звичний, зрозумілий, «збуденілий» образ такої можливості росту не дає, залишаючи нас замкненими самих у собі.

                                                                                                                                                                                                     Кристина Черні, Соломія Тимо

P.S. Внизу сторінки Ви знайдете програму І Тижня знайомства з іконописом (24-29.05.2020) та лінки на усі зустрічі-лекції, які тоді відбулися.

                                                                                                                                                                                     

Показати більше

4 зустірічі

для ініціації у творчий світ Майстра

1,5 години

лекції-рефлексії, дискусії та свідчення

Програма Тижня

Ікони у просторі - монументальний сакрум Юрія Новосільського

3

Кристина ЧЕРНІ

4 березня 19:30

4

Соломія ТИМО

5 березня 19:30

Лектори Тижня

Кристина ЧЕРНІ

польська мистецтвознавець та критик, біограф Юрія Новосільського, авторка численних публікацій про творчість художника та мислителя, працює над Каталогом сакрального мистецтва Юрія Новосільського

Соломія ТИМО

мистецтвознавець, викладач, дослідник східнохристиянської іконографії, керівник Іконописної школи «Радруж» УКУ

Андрій ШКРАБ'ЮК

протопсалт, докторант богослов'я (УКУ), що мав честь і щастя особисто спілкуватися з Художником, перекладач його есеїстики

Стаціонарна програма з іконопису та сакрального мистецтва
Іконописна школа "Радруж" - це професійна академічна спільнота іконописців та спеціалістів з сакрального мистецтва, відкрита для християн усіх конфесій.

Презентація програми

Тривалість програми – 3 роки (6 семестрів + 2 літніх школи);
Форма навчання – стаціонарна (5 днів на тиждень).

Зголошення до 20 серпня поточного року

Зарахування відбувається за результатами співбесіди (абітурієнт повинен продемонструвати базові знання з історії, християнської традиції та здатність до навчання у вищій школі)

Документи для вступу: копія документа про середню/вищу освіту, мотиваційний лист (обов’язково) , автобіографія/CV (обов’язково), один рекомендаційний лист (бажано).

Ця програма для тих, хто прагне

  • отримати усі інструменти та  навички для того, щоб створити ікону (від дошки до лаку і від богословської ідеї до яскравого образу)
  • сформувати фундаментальні знання з  богослов’я та історії ікони, основ біблістики, літургіки, патристики, історії християнства та історії сакрального мистецтва
  • опанувати методи дослідження та аналізу давніх зразків іконопису
  • ознайомитись з процесом створення  та аналізом нових взірців іконографії
  •  пізнати сучасні пошуки та проблематику у сфері сакрального мистецтва

Чому саме програма школи «Радруж»?

Унікальність стаціонарної програми полягає у тому, що це поки що єдина, в Україні академічна програма, яка поєднує серйозне професійне вивчення традиційного іконопису з богословською освітою. Практичні заняття темперним іконописом поєднується з вивченням богословських та мистецьких дисциплін, а також участю спільноти однодумців у літургійному житті Церкви, духовних бесідах, реколекціях, паломництвах та навчальних поїздках. Через глибоке наукове вивчення традицій, стилю і техніки західноукраїнського іконопису XIV-XVI ст. та деяких інших локальних іконописних традицій ми актуалізуємо мистецькі досягнення середньовіччя. Доповнюємо академічними курсами іконографічного рисунку, композиції, кольорознавства, технології, краснопису.

Методика навчання

 Методика навчання та викладання базується на трьох основних принципах: вивчення технології створення ікони, наслідуванні давніх зразків іконопису та творчості (написання авторської роботи з врахуванням естетики і технології українського середньовічного іконопису)

Додаткові можливості

  • лекції та майстер-класи  закордонних викладачів та гостьових професорів
  • праця над великими проектами разом з майстрами іконопису
  • стажування за кордоном
  • вивчення іноземних мов (класичних та сучасних)

Середовище

Студенти стають частиною спільноти УКУ. Перебування у спільноті однодумців, спільна молитва та участь у спільних проектах сприяють зростанню в духовному та творчому житті.

Програми Іконописної школи УКУ
1. Літня школа(2)

Літня іконописна школа

1
2. Стаціонар(1)

Стаціонарна програма

2
3. Сертифікатна програма (1)

Сертифікатна програма

3
4. Виїзні Школи українського іконопису

Виїздні Школи українського іконопису

4
5. Онлайн програма іконопису

Онлайн-курси іконопису

5
6. Дитяча школа (2)

Курси іконопису для дітей (у Львові та виїздні)

6
7. Теорія (2)

Теорія іконопису та навчальні поїздки

7
8. Ікона на склі

Ікона на склі
(майстер-класи та дні віднови)

8
9. Надихаючі програми (1)

Надихаючі та індивідуальні програми

9

Запрошуємо переглянути відео презентацію про стаціонарну
програму з іконопису

Тут ви дізнаєтесь про особливості навчання на програмі, вимоги до студента та предмети, які пропонуються для вивчення.

Попередній тиждень

Тиждень знайомства з іконописом

Дізнайся нове і цікаве про феномен ікони
24.05 - 30.05 2020 року
Про ідею Тижня

Запрошуємо у зручному і лаконічному форматі довідатись більше про неймовірний світ давнього, але дуже актуального мистецтва іконопису. Ми радо поділимось духовними підходами до цієї церковної практики. Богословськими, філософськими, історичними та історико-мистецькими знаннями про феномен ікони, який не залишає байдужими  навіть людей з-поза Церкви. І, нарешті, цінними техніко-технологічними прийомами створення давніх і нових сакральних образів.

Лише так можна зрозуміти велич явища, про яке варто знати кожній церковній та культурній людині і якому варто посвятити життя. Ікона є великим надбанням людської цивілізації, а ми так «вузько» і, часто, «примітивно» на неї дивимось.

Заглибся у захоплюючий світ ікони і пізнай глибини її змістів та неймовірну красу разом з Іконописної школою УКУ «Радруж».

Також  радо запрошуємо на наш День відкритих дверей,  який відбудеться  30 травня. Детальніша інформація нижче.

Показати більше

12 зустрічей

для занурення у світ іконопису

40-60 хв.

тривалість кожної зустрічі

Формат зустрічей

Вебінари у ZOOM

проходять онлайн з лектором і модератором; кількість учасників необмежена

Відеоролики на 20 хв.

будуть завжди доступні на You Tube

Спілкування

ви зможете поставити питання лектору у чаті або вступити у дискусію

Програма Тижня
1. ІКОНА ТРАДИЦІЯ І СУЧАСНІСТЬ

ІКОНА: ТРАДИЦІЯ І СУЧАСНІСТЬ

1

Марічка ХОМИШИН

24 травня 18:30

Натиснувши на стрілку, зможете переглянути запис зустрічі.

Актуалізація ікони у сьогоденні: яку роль може відіграти ікона у сучасності, які грані розкриває та який зміст доносить? Якою повиннна бути сучасна ікона: за формою, змістом, стилем? Яке її завдання? Наскільки сучасна ікона "співпрацює" з церковною спільнотою
Фото Романа Яцива 26.10.16 Современные иконы

ХТО МОЖЕ БУТИ ІКОНОПИСЦЕМ?

2

Соломія ТИМО

24 травня 19:30

Натиснувши на стрілку, зможете переглянути запис зустрічі.

Чи творення ікони здається Вам сакральним процесом, який перевищує Вашу гідність? Чи думали Ви колись над тим, що всі люди – іконописці, а дехто навіть у кубі? Що це означає: «бути іконописцем»?
3. ТЕХНОЛОГІЧНІ АСПЕКТИ ІКОНИ тестування поверхні та види позолоти

ТЕХНОЛОГІЧНІ АСПЕКТИ ІКОНИ

3

Андрій КИРИЧЕНКО

25 травня 18:30

Натиснувши на стрілку, зможете переглянути запис зустрічі.

Ви почуєте короткі, але конкретні, поради щодо тестування поверхні дошки та левкасу, щодо вибору видів позолоти, відповідно до поверхні дошки – чистої чи з різьбою. Дізнаєтесь про різновиди технік та матеріалів позолоти.
4. ОСНОВИ ІКОНОГРАФІЧНОГО РИСУНКУ

ОСНОВИ ІКОНОГРАФІЧНОГО РИСУНКУ

4

Святослав ВЛАДИКА

25 травня 19:30

Натиснувши на стрілку, зможете переглянути запис зустрічі.

Лик передає головний зміст ікони і уприсутнює зображену Особу. У лику повинна бути зосереджена уся майстерність іконописця. Наша коротка зістріч буде присвячена правилам побудови іконописного лику, його гармонії та пластиці.
5. МІКРОКОСМОС ДАВНЬОГО МАЛЯРСТВА пігменти фарбового шару ікон XI-XVI ст.

МІКРОКОСМОС ДАВНЬОГО МАЛЯРСТВА

5

Оксана ВАЛЬЧУК

26 травня 18:30

Натиснувши на стрілку, зможете переглянути запис зустрічі.

Давня ікона - зразок для вивчення та наслідування, чи лише музейний експонат? Ми розповімо як «ожили» давні ікони у Іконописній школі «Радруж» завдаки знанням реставраторів. Ви довідаєтесь багато нового про пігменти фарбового шару ікон ХV-ХVІ ст. Побачите як виглядає малярська поверхня при великому збільшенні. Взнаєте про способи створення унікальних кольорових композицій.
6. КОЛІР В ІКОНІ

КОЛІР В ІКОНІ

6

Оля КРАВЧЕНКО

26 травня 19:30

Натиснувши на стрілку, зможете переглянути запис зустрічі.

Відкрий для себе знання про барви ікони, пізнай секрет творення кольорів та їх символічні значення
7. ІКОНА НАВЧАННЯ ОНЛАЙН

ІКОНА: НАВЧАННЯ ОНЛАЙН

7

Мар’яна БАЛТАРОВИЧ

27 травня 18:30

Натиснувши на стрілку, зможете переглянути запис зустрічі.

Як саме відбувається дистанційне навчання іконопису? Які його можливості та переваги? Як це працює?
8. КОМПОЗИЦІЯ ЯК СТВОРИТИ СВОЮ ІКОНУ

Композиція в українській іконі

8

Остап ЛОЗИНСЬКИЙ

27 травня 19:30

Натиснувши на стрілку, зможете переглянути запис зустрічі.

Ви почуєте про феномен української ікони в контексті курсу "Основи композиції". Дізнаєтесь про три базові аспекти цього курсу, навчальний процес та який шлях потрібно пройти, щоб створити власну ікону.
9. ОБРАЗИ НА СКЛІ В УКУ унікальність колекції музею

ОБРАЗИ НА СКЛІ В УКУ: унікальність колекції музею

9

Андрій та Оля ЦИБКО

28 травня 18:30

Натиснувши на стрілку, зможете переглянути запис зустрічі.

Ви почуєте розповідь про творчий світ ікони на склі. Ми розповімо про унікальну і водночас досить просту технологію, яку може осягнути кожен. Розкажемо про таємниці родинного ремесла. А ще – зробимо віртуальну екскурсію в Музей УКУ, що має найбільшу збірку українських ікон на склі, подаровану людиною-легендою, колекціонером і меценатом п. Іваном Гречком.
10. ІКОНА НА СКЛІ заглянути по той бік шибки

ІКОНА НА СКЛІ: заглянути по той бік шибки

10

Уляна КРЕХОВЕЦЬ

28 травня 19:30

Натиснувши на стрілку, зможете переглянути запис зустрічі.

Технологія створення ікони на склі: двостороння реальність. Як написати ікону на склі темперою? Представлення відбудеться на конкретних прикладах окремих елементів зображення
11. ВЕЛИЧНИЙ ДАР ВЕЛИКОГО МИТРОПОЛИТА

ВЕЛИЧНИЙ ДАР ВЕЛИКОГО МИТРОПОЛИТА

11

Оксана ВАЛЬЧУК

29 травня 18:30

Натиснувши на стрілку, зможете переглянути запис зустрічі.

Кожен народ має своє національне «обличчя» у сакральному мистецтві. Великий син українського народу митр. Андрей Шептицький зібрав, зберіг і подарував у 1913 році велику колекцію найдавніших ікон тоді ще бездержавному народу, заснувавши Національний музей у Львові. Поговоримо про те, як збірка давніх ікон стала натхненням для поколінь українців, для великих митців (М. Бойчука, Ю. Новосільського, інших) та може стати для вас.
12. СЛОВО ДУХІВНИКІВ як ікона пише нас

СЛОВО ДУХІВНИКІВ: як ікона «пише» нас

12

о. Ігор ПЕЦЮХ
єрм. Лука МИХАЙЛОВИЧ

29 травня 19:30

Натиснувши на стрілку, зможете переглянути запис зустрічі.

Жити великою традицією Церкви – це співати на крилосі, читати молитви, яким тисячі років, молитись Ісусову молитву, писати ікони... І ці практики не можуть бути «табуйованими» чи призначеними для «вибраних». Запрошуємо поспілкуватись на ці теми з духівником Іконописної школи о. Ігором та духівником УКУ єрм. Лукою.
Лектори Тижня

Марічка ХОМИШИН

ліцензований магістр богослов’я, співорганізатор Літньої іконописної школи 2006-2009 рр., викладач курсів "Богослов’я ікони" та "Іконографія Пресвятої Богородиці" в УКУ та Іконописній школі "Радруж"

Андрій КИРИЧЕНКО

митець, технолог, різьбяр магістр кафедри художнього текстилю ЛНАМ, представник «LGD Nasze Bieszczady» - Європейської організації з розвитку мистецтва на території Підкарпаття (Польща), керівник Львівської Майстерні позолоти А. Кириченка, викладач Іконописної школи «Радруж»

Оксана ВАЛЬЧУК

художник, старший викладач темперного живопису у Іконописній школі «Радруж»; сфера зацікавлень - реконструкція середньовічної ікони

Андрій ЦИБКО

колекціонер, послідовник Івана Гречка, директор Музею УКУ

Уляна КРЕХОВЕЦЬ

художник-дизайнер, іконописець, викладач Іконописної школи «Радруж», координатор навчальних програм: Школа українського іконопису у Києві та Іконопис на склі

Остап ЛОЗИНСЬКИЙ

художник-іконописець, музейник та дослідник українського мистецтва, викладач композиції Іконописної школи «Радруж»

єрм. Лука МИХАЙЛОВИЧ

студит, духівник УКУ, керівник Літургійного центру «ПЕРЕДАННЯ»

Соломія ТИМО

мистецтвознавець, викладач, дослідник східнохристиянської іконографії, керівник Іконописної школи «Радруж»

Святослав ВЛАДИКА

магістр іконопису, голова Асоціації Сакрального мистецтва, лауреат Державної премії в галузі архітектури, член Української Спілки Іконописців, викладач-спікер Іконописної школи «Радруж»

Оля КРАВЧЕНКО

художник, іконописець, реставратор

Оля ЦИБКО

художник-реставратор Музею УКУ, досліджує українську ікону на склі

Мар’яна БАЛТАРОВИЧ

художник, викладач іконопису, автор онлайн-курсів

о. Ігор ПЕЦЮХ

ліцензований магістр з догматичного богослов’я, викладач УКУ, духівник Іконописної школи «Радруж»

4-18 липня 2021
(теорія онлайн 23 червня)


Інтенсивна програма іконопису і богослов’я ікони, спрямована на впровадження у світ ікони і отримання першого досвіду іконописання. 

  • Відкрита для усіх бажаючих спробувати себе у мистецтві іконопису. Формат Літньої школи особливо зручний для людей з інших міст та країн. Існує три рівні навчання.
  • Програма включає: теоретичні заняття з богослов`я ікони, практичні заняття з іконопису, екскурсії до музейних збірок ікон та навчально-пізнавальну поїздку. 

Вартість програми – від 6 000 грн
(існують соціальні знижки)


Щиро запрошуємо до розмови, ділення, дискусії на цю складну, але важливу тему.
Є іконопис, який ми не розуміємо і не сприймаємо, відкидаємо і заперечуємо. Чи це іконопис «винен»? Чи ми чогось не розуміємо? Як «зберегти» себе, «погубивши» (перефразовуючи слова Євангелії) своє старе сприйняття  і нерозуміння? Запрошуємо поміркувати про це на зустрічі, присвяченій «постмодерному» іконопису у контексті творчого спадку Юрія Новосільського.

Субтельні духи; смертельні жахи; мистецтво як привілейований шлях до спасіння; страждання всього живого у всесвіті; чому закон карми ще сильніше висвітлює Спасителя-Христа, ніж Закон Старого Завіту: про все це та про багато іншого дізнаєтеся на лекції про найбільшого українського богослова ХХ століття – українсько-польського художника і мислителя Jerzego Nowosielskiego / Юрія Новосільського.

Czy jest możliwa świecka ikona? Co wspólnego ma surrealizm z Bizancjum? Czy abstrakcja może być sakralna? Te pytania stawiał swoim malarstwem Jerzy Nowosielski – wybitny ikonopis i artysta awangardowy. Jego niezwykła sztuka budzi kolejne pytania: czy te ikony są wierne kanonom? Czy można wejść do środka obrazu? Na czym polega natchniona wizja Nowosielskiego? Na pytania te spróbujemy odpowiedzieć podczas wykładu „Ikona w przestrzeni – Monumentalne realizacje

sakralne Jerzego Nowosielskiego”.

 

Чи може існувати світська ікона? Що спільного між сюрреалізмом і Візантією? Чи абстрактне мистецтво може бути сакральним? Ці питання ставив своїм малярством Юрій Новосільський – визначний іконописець та авангардний митець. Його незвичне мистецтво породжує чергове питання: чи ті ікони є вірні канонам? Чи можна увійти в середину ікони? У чому суть натхненної візії Новосільського? На усі ці питання спробуємо відповісти під час лекції «Ікона у просторі – монументальні сакральні ансамблі Юрія Новосільського».


Доповідь Крістіни Черні буде польською мовою з синхронним перекладом на українську.

Чи є Юрій Новосільський у своїй творчості більш сучасним, чи більш традиційним? Можливі відповіді на ці питання проілюструємо порівнянням творів східнохристиянського іконопису та розписів Професора у Люрді (1984) і ансамблем каплиці святих Бориса та Гліба у Кракові (1995).
  • Академічна програма, що поєднує систематичне вивчення богослов’я і сакрального мистецтва із ґрунтовним практичним навчанням іконопису, іконографічного рисунку, матеріалознавства, краснопису та інших мистецьких дисциплін. 
  • Тривалість програми – 3 роки (6 семестрів + 2 літніх школи). 
  • Форма навчання – стаціонарна (5 днів на тиждень).
  • Програма відкрита для молодих осіб віком від 17 р., попередня мистецька освіта чи досвід іконописання не обов’язкові, але бажані.
  • Випускники отримають диплом іконописця-богослова Українського Католицького Університету, внутрішнього, недержавного зразка.

Початок навчання 1 вересня

Зарахування відбувається за результатами співбесіди. Зголошення до 20 серпня 2021 року.

Вартість семестру – від 14 000 грн   
(існують соціальні знижки)

  • Навчання відбувається впродовж академічного року по суботах, а також – три тижні влітку (у форматі літньої школи) впродовж трьох років; Програма передбачає написання однієї ікони та один лекційний курс/семестр.
  • Лекційні курси (по 32 акад. год): Богослов’я та духовність ікони, Старий Завіт та його іконографія, Новий Завіт та його іконографія, Іконографія празників, Літургія і мистецтво тощо; 
  • Зарахування на сертифікатну програму відбувається за результатами Літньої іконописної школи.

_________________________________________________________

Учасники  Гуртка св. Луки навчаються за тією ж програмою, але довільну кількість семестрів, без здачі іспитів та отримання диплому. Потрапити на програму можна зголосившись до 1 вересня і до 20 січня кожного року.

Вартість програми – від 6 000 грн
(існують соціальні знижки)

Нашим партнерам в інших містах України та за кордоном ми пропонуємо організацію виїзних короткотермінових (від одноденних ознайомчих до 2 тижневих) програм.

Окрім звичайних занять, програма включає навчальні екскурсії в музеї, майстер класи та лекції запрошених викладачів.      

Пропонуємо три програми:

  • Традиційний іконопис (дерево, темпера, позолота) 
  • Іконопис на склі (скло, акрил/темпера)   
  • Школи іконопису для дітей (темперний живопис)

Школа українського іконопису у Києві з 2015 р.

  • Проводиться щосеместру на базі Інституту релігійних наук  св. Томи Аквінського, має яскравий екуменічний характер. 
  • Пропонуємо трьохрівневе навчання (термін навчання довільний)

Вартість програми – залежить від тривалості програми та умов на місці, куди плануємо виїзд

  •  

Дистанційний курс основ іконопису. 

  • Залежно від рівня, студент може обрати для написання одну з трьох ікон.  
  • В рамках курсу ви отримуєте доступ до серії навчальних відео-уроків, а також індивідуальні консультації викладача щодо написання ікони (через Zoom чи інший канал зв’язку).  
  • Тривалість курсу: 4 тижні. Набір триває постійно. 
  • Переваги: будь-коли, будь-де, будь-який пристрій.

Вартість програми – від 5 000 грн

Відбуваються регулярно під час шкільних канікул у Львові та інших містах і селах; тривалість 5-6 днів. 

  • Програма адаптована для дітей (10-15 р.), завдяки їй учні знайомляться  з основами темперного живопису пишучи цілісну ікону.    
  • Перша дитяча школа іконопису відбулась у 2014 році. Загалом проведено 16 шкіл у Львові  та 5 виїздних шкіл (Стара Скварява, Оброшине, Підкамінь).

Вартість програми – від 2 300 грн

Запрошуємо зацікавлених брати участь у теоретичних курсах, а також 1-3 денних навчальних поїздках по Україні та закордон. 

  • Пропонуємо окремі лекції, семінари та базові курси з богослов`я ікони, іконографії і історії мистецтва, а також теоретичні дисципліни з технології створення ікони.
  • Навчальні поїздки передбачають глибоке ознайомлення з оригіналами творів сакрального мистецтва у  історико-релігійному контексті та фахові лекції-екскурсії від мистецтвознавців, істориків, краєзнавців, музейників.
  • Анонси теоретичних курсів та навчальних поїздок регулярно з’являються на наших сторінках у соцмережах.

Вартість програми – залежить від тривалості курсу чи місця, куди організовується поїздка

Короткотермінові, переважно 1-3 денні програми.

Майстер-класи:

1.  Популярні, ознайомчі  програми  для любителів народного мистецтва.

 У програмі:

  • Ознайомча мистецтвознавча лекція у науково-популярному форматі;
  • Малярство на склі доступними сучасними матеріалами (дерев’яна рама, акрил).

2. Іконопис на склі темперою. Навчання технології написання ікони темперним малярством, взоруючись на колекцію-дарунок Івана Гречка, МУЗЕЙ УКУ.

 Дні віднови:

Програма рефлексійно-інспіраційного характеру з арт-терапевтичним ефектом. .  Формат зручний для різних спільнот, товариств і інституцій («згуртування команди» – team-building) 

У програмі: 

  • Спільна молитва; 
  • 2 короткі презентації  – богословська і присвячена специфіці іконопису на склі, інтерактивне розважання-ділення-слухання по обраній темі.

Проводяться регулярно, перед/у часі свят або за запитом.

Вартість програми – від 1  000 грн (матеріали: акрил, одноденний майстер-клас), від 1 500 грн (матеріали: темпера, 2-3 денний курс+реколекції), від 2 500 грн (виїзна програма на 3+ дні, реколекційний формат)

Інспіраційні, мотиваційні та арт-терапевтичні програми, що мають на меті впровадити людей у духовний світ ікони і допомогти почерпнути з неї натхнення.  

  • Короткотермінові (5-7 днів або три вікенди);  
  • Програма передбачає: написання невеликої ікони у супроводі високопрофесійних педагогів-іконописців,  ознайомчі лекції з богослов`я ікони та іконографії; експерименти з живописом та невимушені дискусії; 
  • Може відбуватися як у місті, так і з виїздом у монастир, на природу тощо.

Пропонуємо іменні сертифікати, як дарунок-нагоду написати ікону своїм рідним, друзям, колегам.
Набір проводиться впродовж року.

Вартість програми – залежить від тривалості та формату конкретної програми.

Актуалізація ікони у сьогоденні: яку роль може відіграти ікона у сучасності, які грані розкриває та який зміст доносить? Якою повиннна бути сучасна ікона: за формою, змістом, стилем? Яке її завдання?  Наскільки сучасна ікона “співпрацює” з церковною спільнотою